Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Jest on wyjątkowy, gdyż otwiera nową rzeczywistość edukacyjną.

Nasza szkoła od dzisiaj stała się ośmioletnią Szkołą Podstawową. Przestaje istnieć gimnazjum. Uczniowie uczęszczać będą do dwóch budynków- klasy I- III do budynku przy ul. Szkolnej, klasy IV- VII oraz II i III klasy gimnazjum do budynku przy ulicy Kopernika.


W związku z tym odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza w budynku przy ulicy Szkolnej. Pan Dyrektor Czesław Rolka powitał serdecznie licznie zgromadzonych rodziców, uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły Podstawowej i zostali przyjęci w poczet uczniów. Z tej okazji specjalne słowa skierowali do nich p. dyrektor i ksiądz proboszcz naszej parafii Roman Thiel. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Druga uroczystość odbyła się w budynku przy ul. Kopernika 13C. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej oraz  II i III klasy gimnazjalne z nauczycielami i liczną grupą rodziców. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły, Pan Czesław Rolka, przywitał wszystkich zebranych i przedstawił zmiany organizacyjne w szkole. Po życzeniach wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym, udaliśmy się na spotkania w klasach. Wychowacy również serdecznie nas przywitali i stało się jasne, wakacje skończyły się.

Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci. 
WITAJ SZKOŁO!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.