Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

Zabawa, wycieczki, poznawanie świata - o tym marzą dzieci od najmłodszych lat. Wyjazdy szkolne, będące stałym elementem edukacji, łączą naukę z zabawą. 

Każdego roku, w trzecim tygodniu września, odbywa się festyn archeologiczny w Biskupinie, organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W dziewięć dni można poznać dawne uzbrojenie, sposoby walki, sferę duchową dawnych wojowników, a także zwyczaje związane z bitwami. "Bogowie wojny" to hasło tegorocznej edycji festynu, w trakcie którego głównymi bohaterami byli wojownicy i ich boscy opiekunowie.

22 września uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Biskupina. Wędrując po pradawnej osadzie, zobaczyli, jak żyli i czym się zajmowali jej mieszkańcy, jak wyglądały ich domy. Obejrzeli inscenizowaną bitwę przeplataną mitycznymi opowieściami i obrzędami, zwiedzili muzeum archeologiczne, oglądali prezentacje dawnych rzemiosł i ich wyrobów oraz słuchali koncertu muzyki dawnej.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki Zaurolandia w Rogowie. Można tam podziwiać około osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów, dowiedzieć się, jak wyglądały i jak żyły zwierzęta sprzed wielu milionów lat.
Po długiej podróży bardzo zadowoleni, "uzbrojeni" w miecze, łuki, dzidy i inne pamiątki wróciliśmy do domu. Uczestnicząc w festynie archeologicznym i spacerując po parku dinozaurów, przeżyliśmy podróż w czasie, podczas której mogliśmy wiele się nauczyć i dobrze zabawić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.