Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

11 października grupa 45 uczniów z najstarszych klas naszej Szkoły pojechała na wycieczkę do Elbląga. Wycieczka była zorganizowana przez naszych Katechetów. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Mogliśmy tam prześledzić historię od Gotów przez Wikingów, średniowiecze do współczesnego Elbląga. Widzieliśmy wiele ciekawych eksponatów oraz inscenizacji. Obejrzeliśmy też film holograficzny. Następnie wysłuchaliśmy lekcji o Świętym Bracie Albercie i podziwialiśmy Jego oryginalne obrazy. Niektórzy z nas dostrzegli Jego kunszt malarski, szczególnie w dobieraniu barw i wydobywania światła. Z muzeum przeszliśmy do Katedry Świętego Mikołaja. Chętni wspinali się na wieżę widokową. Dla niektórych był to duży fizyczny wysiłek, by pokonać 366 schodów i wspiąć się na wysokość 67,08 m, ale warto było, by z tak dużej wysokości podziwiać panoramę Elbląga i okolic, aż po Zatokę Gdańską.
Po bardzo intensywnie spędzonym czasie nie pozostało nam nic innego, jak tylko posiłek w MC’Donald’s. Jednym słowem coś dla ciała i dla ducha.