Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

Tegoroczne, 25 Sprzątanie świata, przebiegało pod hasłem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jej celem było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Nasze przygotowania do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu trwały kilka dni. Każda klasa w ramach zajęć wychowawczych przygotowała transparenty z hasłami propagującymi ideę segregacji odpadów. W piątek, 21 września zaopatrzeni w transparenty ruszyliśmy ulicami Małdyt. W naszym marszu wzięły udział także przedszkolaki z małdyckiego przedszkola. Zabezpieczeniem ruchu ulicznego zajęli się strażacy z miejscowej OSP, za co im serdecznie dziękujemy.
Druga część akcji polegała na sprzątaniu terenów publicznych w naszej miejscowości. W tej części wzięli udział uczniowie klas I-VI. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki sprzątali z odpadów wyznaczone rejony. Wielu uczniów było zaskoczonych ilością śmieci zalegających miejsca powszechnie przez nich odwiedzane. Niestety, większość z nich pozostawili dorośli.
Mamy nadzieję, że nasza manifestacja, a także sprzątanie śmieci przyczyni się do wzrostu świadomości mieszkańców Małdyt. Liczymy, że dzięki podjętym działaniom wzrośnie ilość segregowanych odpadów, a zmniejszy się ilość porzucanych przez przechodniów butelek, plastikowych toreb i innych długo rozkładających się śmieci.

DSC 0424DSC 0427DSC 0432DSC 0450DSC 0460

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w manifestacji i sprzątania w Galerii.