Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani A. Kilik, pani A. Panasiewicz i pani M. Parszuty, przygotowali spektakl zatytułowany: „Jak to ze szkołą było…”. 
W trakcie występu przeniesiono widzów w czasie aż do 2018r. p.n.e., gdzie pokazano jak młodzi prehistoryczni ludzie pobierali nauki od starszyzny plemiennej. Kolejno prezentowano szkołę rycerską z 1018r., gdzie giermek uczył się sztuk walki od swojego pana, dalej szkołę dworską z 1118r., w której panny uczyły się haftować. Z roku 1918 przybliżono szkołę przyklasztorną dla dziewcząt, gdzie uczono młode panienki zasad właściwego zachowania oraz szkołę wojskową dla chłopców, gdzie zapoznawano ich z tajnikami wojskowości. Dalej pokazano jak wyglądała lekcja języka rosyjskiego w 1958r. Najbardziej wzruszyła naszych nauczycieli szkoła z 1978r., którą sami jeszcze dobrze pamiętają. Błękitne fartuszki z białymi kołnierzykami, drewniane piórniki i długa linijka w dłoniach nauczyciela to obraz, który utkwił im w pamięci. Kolejno pokazano jak wyglądała przerwa w Gimnazjum w 2008r. Na koniec młodzi aktorzy przenieśli widzów w przeszłość do 2118r., aby podejrzeć jak będzie wyglądała szkoła w przyszłości.
Odtwórcami ról w opisywanym spektaklu byli uczniowie klasy Va oraz ich starsi koledzy z klasy VIII i oddziałów gimnazjalnych. Piosenki wykonali uczniowie z klas Va i Vb.

DEN 2018 3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z DEN w Galerii.