Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

1 DEN14 października to okazja do podziękowań wszystkim pracownikom oświaty- tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole z okazji tego święta odbył się uroczysty apel, w czasie którego usłyszeliśmy wiele życzeń i pięknych słów wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień kształtują młode umysły. Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom pomocniczym . Następnie w programie artystycznym wystąpiły dzieci z klasy III a i III b. Ta część miała charakter Szkołoekspresu ( szkolnych wiadomości), których prezenterami byli uczniowie klasy VI a- Matylda Łąka i Michał Brzeziński. Były wiersze, piosenki i taniec. Wyjątkowym wydarzeniem był występ grupy rodziców, którzy w formie kabaretowych scenek przedstawili typy rodziców w szkole: nadaktywnik gorący, kukułecznik chłodnawy, nadwrażliwiec kokoszy, perfekcyjnik doskonały, awanturnik narzekalnik, rozśmieszalnik niefrasobliwy i w końcu normalec pospolity. Na koniec wyrecytowali wiersz, której autorką jest mama jednego z naszych uczniów p. Karolina Wołczecka , a na finał zaśpiewali piosenkę, do której słowa ułożyła p. Joanna Burzyńska. Ten niecodzienny występ wywołał wiele radości, a brawom nie było końca . Apel został przygotowany przez zespół w składzie: p. Renata Rękawek, p. Teresa Bodo, p. Anita Kilik, p. Izabela Rozbicka. Sprawami technicznymi zajęli się panowie: Michał Tymczyna i Andrzej Nowakowski.

2 DEN