Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas magii i rodzinnych spotkań. Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów.

W tym roku szkolnym odpowiedzialni za przygotowanie przedstawienia świątecznego byli uczniowie klasy 7b wspomagani przez p. Magdalenę Parszuta.
Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Inscenizacja miała na celu pokazanie, że prócz pięknej choinki, wspaniałych prezentów oraz ciągłych zakupów ważna jest tak naprawdę sfera duchowa i to, w jaki sposób przygotujemy się na przyjście Zbawiciela. Grę uczniów uzupełniała piękna dekoracja przygotowana pod czujnym okiem p. Izabeli Rozbickiej, a całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i piosenki przez zespół muzyczny pod kierunkiem p. Anity Kilik.
Mamy nadzieję, że przedstawienie skłoni do refleksji nad rolą i znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia w życiu człowieka, który zbyt często w zabieganiu zapomina o tym, co w nich jest najważniejsze.

przedstawienie