Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

Dnia 1 września w szkole obchodziliśmy ważne święto. Najmłodsze dzieci na  spotkaniu w sali gimnastycznej złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu pan Dyrektor przyjął je do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, pasując ich tradycyjnym ołówkiem. Rodzice towarzyszyli swoim dzieciom w tym ważnym wydarzeniu i oni także złożyli swoje pierwsze szkolne zobowiązanie.

 Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Małdyty  p. Marcin Krajewski, Kierownik Referatu Oświaty p. Dorota Smerecka, Dyrektor  Szkoły p. Czesław Rolka, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Paulina Partyka-Drzazga. Goście złożyli pierwszoklasistom życzenia i wręczyli im upominki.

O najmłodszych uczniach nie zapomnieli też starsi koledzy, którzy w liście skierowanym do bohaterów uroczystości zapewnili, że zawsze będą  im służyć pomocą i radą.

Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej pełnoprawni już pierwszoklasiści z wychowawczyniami udali się do swoich klas.

Tego dnia humory dopisywały wszystkim dzieciom, a nowy rok szkolny rozpoczęliśmy śpiewająco!

 01 horz