Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

1 2020

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Inne niż zwykle, świętowane w kameralnym gronie, zgodnie z reżimem sanitarnym. Starsi uczniowie klas II-VIII po kilku miesiącach spotkali się w klasach z wychowawcami i kolegami z klasy. Najmłodsi, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, wzięli udział w uroczystym spotkaniu w sali gimnastycznej, w czasie którego złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły. Pan Mariusz Bystrek dokonał pasowania na uczniów tradycyjnym ołówkiem. Onieśmielonym pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice. W imieniu p. Wójta i własnym życzenia dzieciom złożyła p. Dorota Smerecka- Kierownik Referatu Oświaty naszej gminy. Dzieci z tej okazji otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kuferki pełne przyborów szkolnych. Pan Wójt przekazał dzieciom kanapniki ze słodką przekąską. Po uroczystości mali uczniowie zwiedzili budynek szkoły, a następnie spotkali się w klasie ze swoją wychowawczynią. Mimo towarzyszącego wszystkim niepokoju związanego z panującą pandemią, dla tych maluchów był to na pewno niezapomniany dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

3 2020