Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

“Bądźcie zdrowi. Gdziekolwiek zawędrujecie, bądźcie zdrowi i niech Was gniazda Wasze przyjmą szczęśliwych u kresu podróży!”
J.R.R. Tolkien cytat z książki ,,Hobbit – czyli tam i z powrotem”

 

tolkien

,,Czytajmy Tolkiena’’

25 marca obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA’’, który ustanowiono w 2003 roku. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Dlaczego 25 marca? Tego dnia zakończono Wojnę o Pierścień.
Kim był John Ronald Reuel Tolkien? Wielu z Was zna to nazwisko, zna książki tego pisarza uważanego za najbardziej znakomitego twórcę powieści fantasy. Największą sławę Tolkienowi przyniosła wydana w 1937 roku powieść ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem’’ oraz jego kontynuacja ,,Władca Pierścieni’’.
Ciekawostka – Tolkien od dzieciństwa wykazywał ponad przeciętne zdolności językowe. Uwielbiał uczyć się nowych języków i pod koniec życia znał ich ponad 30!
Drodzy Uczniowie, z uwagi na zaistniałą sytuację proponuję, abyście w dniach 25-31 marca, postarali się przenieść się do tolkienowskiego świata, czytając chociażby fragment wybranej powieści tego pisarza. Tym, którzy nie mają dostępu do tradycyjnej książki, polecam audiobooki.

ŻYCZĘ MIŁEJ LEKTURY

“Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znowu nadzieja.”
J.R.R. Tolkien cytat z książki ,,Powrót Króla” (,,Władca Pierścieni’- tom3)