Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Małdytach

„Pamięć w głazie zaklęta” to projekt realizowany w naszej szkole jesienią tego roku. Jego celem była kontynuacja zagospodarowania przestrzeni wokół nowej siedziby szkoły i przystosowanie jej do celów edukacji ekologiczno-przyrodniczej. Ponadto postanowiliśmy uczcić zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości instalując na terenie szkoły głaz z pamiątkową tablicą.

Nazwa placówki: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Małdytach
Imię i nazwisko osoby realizującej zadania: Dariusz Łuczak
Tytuł zadania: „Pamięć w głazie zaklęta”
Liczba uczniów uczestniczących w zadaniu: 120
Adres strony internetowej: www.spmaldyty.pl

 Krótki opis zadania:

„Pamięć w głazie zaklęta” to projekt realizowany w naszej szkole jesienią tego roku Jego celem była kontynuacja zagospodarowania przestrzeni wokół nowej siedziby szkoły i przystosowanie jej do celów edukacji ekologiczno-przyrodniczej. Ponadto postanowiliśmy uczcić zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości instalując na terenie szkoły głaz z pamiątkową tablicą. Na ten cel pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie poprzez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w wysokości 1000 zł. Prace ruszyły w październiku. Z pobliskiej żwirowni w Leśnicy otrzymaliśmy w darze dwa głazy, z których jeden trafił do szkolnego lapidarium, a drugi wyeksponowano na placu przed szkołą. Teren wokół niego został wyłożony brukiem z polnych kamieni. Kilka dni przed 11 listopada na głazie została zainstalowana okolicznościowa tablica edukacyjna. Został także  odnowiony szkolny maszt flagowy.

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w piątek, 9 listopada. W tym dniu uczniowie przygotowali uroczysty apel poświęcony wydarzeniu. Szczegółowa relacja z apelu znajduje się na stronie internetowej szkoły.

W niedzielę, 11 listopada odbyły sie Gminne obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła je uroczysta msza w małdyckim kościele, następnie uczestnicy przemaszerowali pod szkołę, gdzie odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Dalsza część obchodów miała miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach, gdzie przybyli goście mieli między innymi okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy nauczycieli (relacja z tego wydarzenia umieszczona jest na stronach internetowych Urzędu Gminy i szkoły). W uroczystościach wziął udział Wójt Gminy, radni, nauczyciele, uczniowie i rodzice, a także przybyli mieszkańcy Małdyt.

11 listopada 100 lecie 0111 listopada 100 lecie 0611 listopada 100 lecie 1211 listopada 100 lecie 1811 listopada 100 lecie 2211 listopada 100 lecie 25

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.